ŚRODEK

PODWIECZOREK

Naszym przedszkolakom codziennie serwujemy warzywa oraz owoce w różnych postaciach (surowe, duszone, gotowane, pieczone) oraz nabiał i chude mięso.

Do każdego posiłku dzieci otrzymują napój, a pomiędzy posiłkami przedszkolaki korzystają z wody w dystrybutorach.

Zaleca się, by dzieci jadły często, lecz niewielkimi porcjami.  Ich codzienna dieta  powinna opierać się o pięć grup produktów:

• mięso, drób, ryby,

• mleko i przetwory mleczne,

• warzywa i owoce,

• produkty zbożowe,

• tłuszcze roślinne,

Staramy się ograniczać dzieciom podaż tłuszczy nasyconych, czyli tłuszczu zwierzęcego oraz tłustych serów. Uważnie dozujemy również cukier i sól. Wszystko po to, by dzieci już od przedszkola uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych.